MAŁE ELIMINACJE TEATRALNE

6 czerwca 2024 r. odbyły się XXIV Małe Eliminacje Teatralne, podczas których swoje umiejętności aktorskie prezentowali uczniowie klas 1-3. Na początku wszyscy wspólnie odśpiewaliśmy hymn Szkoły Podstawowej nr 80. Po uroczystym otwarciu wydarzenia przez panią dyrektor Tatianę Muszyńską – Kwiecień, szkolna jadalnia zamieniła się w teatr. Jako pierwsi wyszli na scenę uczestnicy koła teatralnego prowadzonego przez panią Krystynę Satro. Aktorzy w mistrzowski sposób zaprezentowali przedstawienie pt. „Rady Dobrej Wróżki”. Następnie uczniowie klasy 1 a zachęcali wszystkich do zdrowego odżywiania inscenizując wiersz pt. „Warzywa”. Klasa 1 b przypomniała widzom wiersz pt. „Abecadło”.
Roztańczona i rozśpiewana klasa 1c wykonała taniec do utworu „Wiewióreczka mała” oraz piosenką „ Jesteś super”. Klasy drugie to muzycznie uzdolnione talenty aktorskie. Drugoklasiści grali, śpiewali, tańczyli i oczywiście recytowali. Uczniowie klasy 3b to energia, jakiej nikt się nie spodziewał. Zaskoczyli widzów śpiewem w języku angielskim oraz akrobatycznym układem choreograficznym. Przegląd klasowych teatrów zakończyła klasa 3a, która zaprezentowała spektakl „Święto bajek”. To był niezapomniany dzień.