WIZYTA W MIEŚCIE ZAMIENIONYM W KAMIEŃ

Legenda głosi, że Skalne Miasto w Ciężkowicach to miasto zamienione w kamień, pełne magii i czarów. Mogli się o tym przekonać uczniowie klasy 4a, którzy 17 czerwca 2024 r. odwiedzili rezerwat przyrody na Pogórzu Ciężkowickim. Wymagająca, prawie 8km trasa wiodła wokół skałek o fantazyjnych nazwach, takich jak: „Piramida”, „Borsuk”, „Grunwald”, „Czarownica”, „Orzeł” , „Pustelnia” czy „Warownia”. Uczniowie z radością wspięli się na „Skałę z krzyżem” oraz przemierzyli urokliwy szlak do Wąwozu Czarownic i wodospadu. Powrót „trasą nietoperzową” również był okazją do doskonałej zabawy. Na koniec dzieci odbyły spacer Ścieżką w Koronach Drzew. Była to naprawdę udana wycieczka na zakończenie roku szkolnego.