AKTYWNIE, ATRAKCYJNIE, INTEGRACYJNIE

12 września 2024 r. uczniowie klas 6a, 6b oraz 7a wzięli udział w wycieczce do Centrum Przyrodniczo-Edukacyjnego „Brama w Gorce” w Waksmundzie, niedaleko Nowego Targu. To doskonałe miejsce na aktywny wypoczynek, poznawanie przyrody Gorczańskiego Parku Narodowego oraz integrację klas.
Pod opieką przewodnika uczniowie spacerowali po drewnianych pomostach w koronach drzew, zdobywali wieże widokowe i odkrywali podziemny tunel, w którym poznawali faunę i florę Gorców. Wzięli także udział w warsztatach „Las i ja”, podczas których, korzystając z lup, mikroskopów i kart pracy, połączyli naukę z zabawą.
W pawilonie edukacyjnym mieli okazję pogłębić swoją wiedzę przyrodniczą, a w Gorczańskiej Zagrodzie nakarmili i pogłaskali króliczki, kozy i owieczki.
Na zakończenie wycieczki niezapomnianą atrakcją była zabawa w Leśnym Parku Linowym oraz na placu zabaw.