WYCIECZKA DO LASKU WOLSKIEGO

23 września 2024 r. uczniowie klasy 4a i 4b mieli okazję uczestniczyć w niezwykłej wycieczce do Lasu Wolskiego. Naszą przewodniczką była Pani Anna Hojwa, która wprowadziła nas w fascynujący świat krakowskich legend i opowiedziała o tajemniczych Panieńskich Skałach.
Dzień rozpoczęliśmy od aktywnych gier i zabaw, które nie tylko sprzyjały integracji, ale również zachęcały uczniów do bliskiego kontaktu z naturą. Po dotarciu pod Kopiec Piłsudskiego, z którego roztaczał się przepiękny widok, zorganizowaliśmy piknik – był to idealny moment na chwilę odpoczynku i wspólne spędzenie czasu w przyjaznej atmosferze przy doskonałej pogodzie.
W trakcie wycieczki odbył się również quiz wiedzy o lesie i Kopcu, w którym uczniowie z wielkim zaangażowaniem sprawdzali swoją wiedzę i poznawali nowe, ciekawe informacje. Następnie, podczas wspinaczki na Kopiec Piłsudskiego, ponownie podziwialiśmy zapierające dech w piersiach krajobrazy, co pozwoliło nam na chwilę refleksji w otoczeniu natury. Wycieczka była nie tylko pełna wrażeń i zabawy, ale także wzbogaciła uczniów o cenne wspomnienia i wiedzę. Wszyscy wrócili do szkoły uśmiechnięci i zadowoleni, pełni pozytywnych emocji.