Home » wydarzenia » Młodzi „wielcy” artyści

Młodzi „wielcy” artyści

18.03.2019r. w Centrum Kultury Podgórza w Krakowie odbył się konkurs recytatorski pt.”Posłuchajcie oto bajka” w którym brało udział 4 uczniów naszej szkoły: trzy osoby z klas pierwszych  i jedna z klasy  trzeciej. Każdy z uczestników miał za zadanie zaprezentować dowolny utwór poetycki  dedykowany dzieciom.

Laureatami zostali:

Grzegorz Struś uczeń klasy I C – I miejsce,

Ewa Partyka uczennica klasy I B – IV  miejsce,

Kornelia Kowal uczennica klasy III B  – wyróżnienie.

W tym samym dniu uczniowie klas pierwszych wzięli  również udział w konkursie pt. „Cudowny Świat Baśni”. Uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać test ze znajomości  baśni H. CH. Andersena: „Calineczka”, „Brzydkie Kaczątko”, „Księżniczka na ziarnku grochu”, „Dziewczynka z zapałkami”, „Świniopas”. W konkursie wzięło udział 296 osób z 26 szkół.

Wyróżnienie w tym konkursie otrzymali: Martyna Kułacz z klasy I B i Grzegorz Struś z  klasy I C.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a osobom nagrodzonym życzymy kolejnych sukcesów.