Zielona szkoła 8 a w Mrzeżynie

W połowie maja klasa VIII a wybrała się na wymarzoną i długo oczekiwaną zieloną szkołę do Mrzeżyna. Najwyraźniej nasi uczniowie zasłużyli sobie na ten wypoczynek, ponieważ już na dworcu w Kołobrzegu przywitała ich słoneczna, letnia pogoda. Podczas rozmów telefonicznych rodzicom ósmoklasistów trudno było uwierzyć, że ich pociechy opalają się na plaży, gdyż Kraków w tym czasie tonął w strugach deszczu, a z półek sklepowych poznikały wszystkie kalosze.

Nasi uczniowie nie tylko opalali się, ale również aktywnie i mądrze spędzali czas wolny. Zwiedzili Świnoujście, a w nim między innymi Latarnię Morską, Fort Gerharda. Byli również w Międzyzdrojach, spacerowali po molo, zobaczyli słynną Aleję Gwiazd. W Trzęsaczu odwiedzili Muzeum Interaktywne, poznali barwne dzieje córki Króla Mórz- Neptuna i zaznajomili się z historią zabytkowego kościółka na klifie. Na pewno na długo wszystkim w pamięci pozostanie wycieczka do Kołobrzegu i rejs statkiem po morzu.

Zielona szkoła w Mrzeżynie to również dyskoteki, teleturnieje, konkursy i zumba. Nasza młodzież była na tyle aktywna i otwarta, że nie przeszkadzało jej towarzystwo emerytów i rencistów, którzy z podziwem przyglądali się, a nawet próbowali tańczyć tak jak ósmoklasiści.

Uczniów 80-tki  w Mrzeżynie i okolicach wszyscy polubili, a oni przez długi czas będą żyć wspomnieniami.