Home » wydarzenia » Zielona szkoła w Rabce

Zielona szkoła w Rabce

W dniach 23-27 września 2019 roku, uczniowie klas 2a i 3a wyjechali wraz z opiekunami na kilkudniową zieloną szkołę. Zakwaterowani byli w domu wypoczynkowym „Ania” w Rabce.

Program wycieczki obejmował m.in. zwiedzanie centrum miasta, gdzie nasi uczniowie podczas spaceru z przewodnikiem zobaczyli odnowiony Park Zdrojowy, amfiteatr, deptak i fontannę ze słoniami. Wcześniej – odwiedzili Skansen Taboru Kolejowego w Chabówce. Kolejną atrakcją wyjazdu była piesza wycieczka do bacówki na Maciejowej leżącej 852 m n.p.m. Dostarczyła ona wielu wrażeń widokowych oraz była okazją do sprawdzenia wytrzymałości i sprawności małych turystów. Wyzwaniem była też piesza wycieczka  w rejon Góry Piątkowej, połączona z przejściem przez Uroczysko „Krzywoń” Leśną Ścieżką Edukacyjną – będąca świetną lekcją przyrody w terenie. Nabyte wiadomości uczniowie utrwalali tego samego dnia  podczas warsztatów.

W trakcie wyjazdu braliśmy udział w warsztatach plastycznych w Muzeum Orkana, w interaktywnej lekcji w Muzeum Górali i Zbójników, w zajęciach z topografii i orientacji  w terenie oraz odwiedziliśmy pracownię garncarską gdzie  uczniowie własnoręcznie wykonywali przedmioty z gliny.

W ostatnim dniu odwiedziliśmy Zamek w Suchej Beskidzkiej – gdzie braliśmy udział  w zajęciach związanych z obyczajami i zwyczajami na dworze szlacheckim a na koniec odwiedziliśmy Zwierzyniec „Kopytkowo”, gdzie zobaczyliśmy około 30 gatunków rozmaitych zwierząt.

Nie zabrakło gier i zabaw na świeżym powietrzu, dyskoteki, wieczoru skeczy i scenek ekologicznych, a także ogniska połączonego z pieczeniem kiełbasek.

Pobyt w Rabce okazał się bardzo udany, a uśmiechnięte buzie uczestników dowodziły, że wycieczkę należy zaliczyć do jednej z tych niezapomnianych !