Home » wydarzenia » Wtorek z 80-tką

Wtorek z 80-tką

14 stycznia odbył się w murach naszej szkoły „Wtorek z 80-tką”.Jak przystało na spotkanie w najzimniejszym, według kalendarza, miesiącu przebiegło ono pod znakiem „ lodowych atrakcji”.

  Najpierw mali uczestnicy dotarli do sali, w której czekały na nich bohaterki  „Krainy Lodu”- Elza i Ania oraz cały zastęp uroczych  bałwanków, czyli uczennice klas szóstych, siódmych oraz ósmych.  A na stołach rozłożone  gry i zabawy  z motywem  znanej dzieciom Disneyowskiej ekranizacji : puzzle, memory, klocki, układanki, a nawet kręgle! Po 20 minutach ciekawych zabaw  grupka zdyscyplinowanych uczestników spotkania przeszła do klasy, w której  przygotowano dla nich kolorowanki, oczywiście także z motywem Krainy Lodu. Najciekawszy dla dzieci  okazał się efekt końcowy ćwiczenia, gdyż za pomocą aplikacji mogły ożywić wykolorowanych  bohaterów na ekranach tabletów. Potem  odbył się poczęstunek, a  po  nim chwila relaksu w nowo odrestaurowanej salce świetlicy szkolnej i ćwiczenia ruchowe pod kierunkiem pań wuefistek.

Na koniec uczestnicy spotkania przeszli do pracowni chemiczno- fizycznej , by wziąć udział w  prawdziwych doświadczeniach! Z pomocą pań uczących fizyki i przyrody  oraz siódmoklasistów dokonali rzeczy wręcz niemożliwych: mleko rozlane na spodkach, symbolizujące śnieżny świat bohaterów  „Krainy Lodu”, zamienili w barwne, baśniowe  ogrody, a wszystko  za sprawą kolorowych, magicznych płynów i pipetek. Dowiedzieli się również dlaczego lód się topi i jak zachowuje się w wodzie oraz w kontakcie z różnymi roztworami. Powstałe  w wyniku tych doświadczeń maleńkie  lodowe arcydzieła niestety stopniały. Jednak zapał dzieci do podobnych eksperymentów  i zachwyt po  stworzeniu barwnych lodowych klejnotów na pewno  nie pozwoli im zapomnieć  wizyty w murach „80-tki”.