Dzień otwarty

3 marca 2020 r. odbył się w naszej szkole Dzień Otwarty, któremu patronowało hasło „Pomagamy rozwijać skrzydła”. Otwarcia spotkania dokonał dyrektor, pani Tatiana Muszyńska-Kwiecień. Na dzieci z nowohuckich przedszkoli czekały liczne atrakcje, a rodzice mogli porozmawia z nauczycielami oraz poznać ofertę edukacyjną dla klas pierwszych.

W doskonały nastrój wprawił nas występ uczennicy klasy Vc, Marianny Pazhik. Nasi goście podziwiali umiejętności teatralne koła „Bajlandia”, który zaprezentował scenkę „Królewna Śmieszka”. Następnie na scenie pojawiła się grupa aktorów z klas IV-VIII w spektaklu „Hipopotam”. Cudowną niespodzianką był musical „Welcome in the jungle” w wykonaniu uczniów klasy IIIa. Po nim nastąpił pokaz karate tradycyjnego oraz popis formacji tanecznej Step to Dance.

Przedszkolaki brały udział w zabawach ruchowych i matematycznych, malowali gąbkami, czarowali w bibliotece, mieli okazję pisać kaszką i piórem. Odbyli podróż do starożytnego Egiptu i indiańskiej wioski, zaglądnęli do szkolnej harcówki. Przekonali się, czym jest sztuka kodowania, jak wyglądają tańce połamańce z wykorzystaniem tablicy interaktywnej, uczestniczyli w doświadczeniach przyrodniczych i obserwacjach mikroskopowych. Układali puzzle, zgadywali słówka w języku angielskim, podziwiali zeszyty przedmiotowe oraz budowle wykonane z klocków. To było wspaniałe popołudnie. Wszystkie tygryski zgodnie stwierdziły, że nasza szkoła jest super!