OSSOLINEUM NAGRADZA SZÓSTOKLASISTÓW

Zakład Narodowy im. Ossolińskich nagrodził uczniów klasy 6a oraz klasy 6c za projekt  „Kareta dla krasnala”.
W liście, który kierownik Działu Edukacji Muzeum Pana Tadeusza, pani Magdalena Musiał do nich skierowała, czytamy: „Bardzo się cieszymy, że taki, wydawałoby się, lokalny temat jak wrocławskie krasnale, może być inspiracją do niepowtarzalnych działań także w innych miastach! Zaskakuje przede wszystkim zastosowanie różnorodnych form literackich przez tak młodych ludzi. Teksty są ciekawe, wymagające zarówno od autora, jak i czytelnika zagłębienia się w świat wyobraźni. Bardzo dobrym pomysłem było umieszczenie, poza ilustracjami, także uczniów podczas prac nad projektem. Zupełnie inaczej czyta się takie teksty, gdy można zobaczyć ich autorów”.
Szóstoklasiści otrzymali długopisy, ołówki, bączki, zakładki oraz pocztówki.
Zachęcamy do zapoznania się z efektami pracy szóstoklasistów:
KARETA DLA KRASNALA