STRAŻ MIEJSKA W MURACH 80-TKI

Z ogromną radością uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej przyjęli wizytę i zajęcia prowadzone przez przedstawicieli Straży Miejskiej Miasta Krakowa z sekcji profilaktyki szkolnej p. Katarzynę Srokę i p. Jacka Gronowskiego. W klasach pierwszych dzieci utrwalały zasady dotyczące bezpieczeństwa w czasie drogi do i ze szkoły. Uczniowie jednej z klas drugich mieli też okazję jako pierwsi ze wszystkich nowohuckich szkół wziąć udział w innowacyjnej grze  „Zagraj z Barbakusem”. Tematyka gry dotyczyła szeroko pojętego bezpieczeństwa oraz podstawowych informacji związanych  z funkcjonowaniem Straży Miejskiej.
To pierwsze w tym roku szkolnym, ale z pewnością nie ostatnie spotkanie… Na kolejne czekają wszyscy: uczniowie – spragnieni informacji  o wykonywanej, ciekawej pracy, pracownicy Straży Miejskiej, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą i bogatym doświadczeniem i nauczyciele, którzy pragną rozwijać ciekawość poznawczą swoich podopiecznych.