SPOTKANIE AUTORSKIE Z KRZYSZTOFEM PETKIEM

25 października 2021 r. zorganizowano spotkanie autorskie z Panem Krzysztofem Petkiem – autorem powieści, dziennikarzem, reporterem, organizatorem wypraw i szkół przetrwania oraz instruktorem survivalu.  W spotkaniu autorskim uczestniczyli uczniowie klas 1-3. Tematem przewodnim była najnowsza książka pt. „Zagadka brykającej babci”. Jest to opowieść o małych detektywach Zuzi i Bartku, którzy z pomocą niepełnosprawnego kuzyna, Sławka, tropią tajemniczego ducha. Autor opowiadał o licznych podróżach po kraju i najdzikszych zakątkach ziemi. Zrelacjonował między innymi wyprawę do Amazonii, Rumunii i Ukrainy. Mówił o korzyściach, które wynikają ze znajomości języków obcych, a nawet pokazał kilka chwytów samoobrony. W czasie spotkania z uczniami przypomniał im o potrzebie poszanowania przyrody i ludzi. Pod koniec spotkania uczniowie mieli możliwość kupienia najnowszych książek pisarza z dedykacją.