KLASA 6A NA CMENTARZU RAKOWICKIM I W TEATRZE IM. JULIUSZA SŁOWACKIEGO

W związku ze zbliżającym się dniem 1 listopada uczniowie klasy 6a wybrali się na Cmentarz Rakowicki, na którym znajdują się groby wielu krakowskich twórców kultury, przedstawicieli oświaty, naukowców i wojskowych. Zapoznali się z historią jego powstania, oglądali zabytkowe nagrobki,  odwiedzili wybrane groby i zapalili symboliczne znicze. W dalszej części wycieczki uczniowie pojechali zwiedzać Teatr im. Julisza Słowackiego. Czekało na nich mnóstwo atrakcji!  Wśród nich: wejście na deski teatralnej sceny, loża cesarska, oglądanie słynnej kurtyny Henryka Siemiradzkiego (i drugiej według projektu Stanisława Wyspiańskiego), wizyta w garderobie aktora Ludwika Solskiego, wspaniałe foyer i poznawanie tajników pracy inspicjenta. Każdy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie.  A jeżeli ktoś jeszcze czuje niedosyt, ma okazję  powrócić  7 listopada. W tym dniu odbędzie się tradycyjne opuszczanie 120-letniego żyrandola i  wymiana żarówek. Podczas tego wyjścia uczniowie klasy 6a poznali ważne wydarzenia z historii  Krakowa i ludzi, którzy poprzez swoją działalność przyczynili się do rozwoju naszego miasta.