„Święty uśmiechnięty”

Pod takim właśnie hasłem Śródmiejska Biblioteka Publiczna w Krakowie razem ze Stowarzyszeniem  Pomocy Ludziom Starszym i Niepełnosprawnym im. Jana Pawła II, zorganizowała Krakowski Konkurs  Poetycko – Plastyczny, w którym  udział wzięły dzieci z klasy II B naszej szkoły. Honorowy patronat nad konkursem objął Metropolita Krakowski – Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz.

Konkurencja była duża, gdyż na konkurs wpłynęło ponad 130 prac plastycznych. Prace przedstawiały papieża Jana Pawła II.

Miło nam poinformować, że wśród nagrodzonych uczestników, znalazły się nasze uczennice  :

Iga Szumilas – Wyróżnienie Specjalne III stopnia

Natalka Palanis – Wyróżnienie Specjalne III stopnia

Julka Palanis – Wyróżnienie Specjalne III stopnia

Karolinka Mirek – wyróżnienie

Natalka Niciarz – wyróżnienie

Ponadto Iga Szumilas otrzymała Nagrodę Specjalną ufundowaną przez panią profesor Lilię Kulkę.

Pani profesor jest znaną krakowską artystką, pracownikiem naukowym uczelni artystycznych, autorką wielu wystaw prezentowanych na całym świecie. Wszystkim  małym artystkom – serdecznie gratulujemy!
Prace wysłane na konkurs, uczniowie  wykonali podczas zajęć edukacji wczesnoszkolnej pod kierunkiem pani Katarzyny Solawy. Zajęcia plastyczne poprzedzone zostały lekcją, podczas której uczniowie mieli możliwość bliższego poznania naszego papieża Jana Pawła II.

Mamy nadzieję, że udział w konkursie będzie dla uczniów inspiracją, do dalszego poznawania sylwetki naszego Wielkiego Rodaka, jakim był święty Jan Paweł II.