SUKCES W SAMORZĄDOWYM KONKURSIE NASTOLATKÓW „8 WSPANIAŁYCH”

8 kwietnia 2022 r. poznaliśmy rozstrzygnięcie 28 krakowskiej edycji konkursu „8 Wspaniałych”. W plebiscycie nagradzana jest młodzież wyróżniająca się wrażliwością społeczną, pomysłowością i energią. Jesteśmy bardzo dumni, gdyż w gronie laureatów tegorocznej edycji tego prestiżowego konkursu, znalazł się uczeń naszej szkoły Sebastian Kościuszko.
Sebastian w wolontariacie działa od dwóch lat. Jest wolontariuszem w Szkolnym Kole Wolontariatu SP80, wolontariuszem w osiedlowym Klubie Jędruś i harcerzem w ZHP. Pomaga w prowadzeniu zbiórek swojej drużyny. Założył osiedlowe koło wolontariatu. Pomaga w organizacji różnych akcji m.in. „Wolontariusz niesie pomocną dłoń”, „Bądźmy razem”, PCK, zbiórki karmy dla zwierząt. Wraz z opiekunem Szkolnego Koła Wolontariatu SP80 panią Eweliną Pyrtek, Sebastian napisał wniosek o dofinansowanie działalności koła, a uzyskane środki przeznaczył dla Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci.
Podczas uroczystej gali, która odbyła się w Urzędzie Miasta Krakowa, Sebastian odebrał upominek oraz dyplom.