PASOWANIE NA CZYTELNIKA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

W kwietniu w naszej szkole odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.
Na początku czekały na pierwszoklasistów bajkowe zagadki, które sprawdziły ich
znajomość bohaterów baśni i bajek. Uczniowie klas pierwszych zostali zapoznani
z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych, regulaminem biblioteki oraz sposobem wypożyczania książek. Po wprowadzeniu w magiczny świat książek i biblioteki przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, a na zakończenie wypożyczyli swoją „wymarzoną książkę”.
Na pierwszoklasistów czekały też upominki: zakładki oraz wyprawki czytelnicze,
które zawierały książki „Pierwsze abecadło” oraz kreatywny alfabet, który ma wspomóc
naukę alfabetu i czytania. Wyprawki zostały przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii społecznej „Mała książka-wielki człowiek”, realizowanej ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka. Celem akcji jest rozbudzanie w dzieciach miłości do książek oraz zachęcanie rodziców i opiekunów do wspólnego, rodzinnego czytania z dzieckiem.
Biblioteka to punkt w szkole, który powinien kojarzyć się z miejscem bezpiecznym,
przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie są mile widziani oraz, które będą chętnie odwiedzać.
Wszystkim małym czytelnikom życzymy wspaniałych przygód w świecie książek.