ELIMINACJE TEATRALNE 2022

29 kwietnia 2022 r. po kilkuletniej przerwie związanej z pandemią, odbyły się w naszej szkole XXIII Eliminacje Teatralne. Na scenie zaprezentowały się wszystkie klasy IV-VII. Klasa IV A zabrała nas w niezwykły świat wierszy Jana Brzechwy natomiast IV B zaprezentowała się w anglojęzycznym przedstawieniu pt. „Wróżki rozrabiają”. Klasa IV C rozśmieszyła nas wieloma Czerwonymi Kapturkami. Z klasą V A przeszliśmy spacerem po znanych bajkach. „Kopciuszka XXI w.” poznaliśmy dzięki klasie VI A i nie był to jedyny Kopciuszek podczas tegorocznego przeglądu, gdyż klasa VII B rozbawiła nas „Kopciuszkiem inaczej”. Daliśmy się również namówić na podróż „W poszukiwaniu szczęścia” z klasą VI B. Klasa VII A zaprezentowała spektakl własnego autorstwa pt. „Zjedz zupkę”. Na koniec przeżyliśmy misterium „Dziady szkolne” w wykonaniu VII C.
Podczas Eliminacji odbywały się również warsztaty teatralne z aktorką, dzięki którym
uczniowie mieli możliwość zapoznać się z arkanami sztuki aktorskiej, a na szkolnym holu zaprezentowano afisze teatralne przygotowane przez klasy.
Za grę aktorską jury postanowiło przyznać tytuł „Gwiazdy Osiemdziesiątki”: Małgorzacie Chojnackiej, Alicji Spale, Marii Bujakowskiej oraz Wiktorii Grymek. Młode aktorki odcisną swoje dłonie w Alei Gwiazd Osiemdziesiątki.

Nagrodę publiczności otrzymały klasy IV B oraz VII B.
Dziękujemy wszystkim biorącym udział za dostarczenie nam niezapomnianych wrażeń!