ŚWIĘTO TEATRU

27 kwietnia 2022 uczniowie klas I-III uczestniczyli w wielkim szkolnym wydarzeniu jakim są Małe Eliminacje Teatralne czyli występy na szkolnej scenie. Z powodu przerwy spowodowanej pandemią dzieci z młodszych klas nie miały jak dotąd okazji uczestniczyć w Eliminacjach, dlatego wszystkim towarzyszyły ogromne emocje.
Zanim jednak młodzi aktorzy wkroczyli na scenę, miało miejsce uroczyste otwarcie imprezy przez panią dyrektor i wspólne odśpiewanie szkolnego hymnu.

A potem zgodnie ze słowami piosenki aktorzy przenieśli nas w „czarodziejski magii świat”. Publiczność mogła podziwiać niezwykle barwne, pełne śpiewu i tańca prezentacje, które nagradzała gromkimi brawami.
Jako pierwsi wystąpili uczniowie należący do Koła Teatralnego „OK” w pełnym ekspresji tańcu „Cotton Eye”.

Następnie klasa IA przedstawiła bardzo ciekawą, muzyczną interpretację utworu „Kaczka Dziwaczka”.

Klasa IB „wjechała” na scenę z pomysłowym występem i znakomitą recytacją wiersza „Lokomotywa”.

Z kolei uczniowie klasy IIB zaskoczyli widownię oryginalną formą inscenizacji – teatrzyku kukiełkowego i zachęcali do zdrowego odżywiania w utworze „Jarzynowa awantura”.

Klasa IIC przeniosła wszystkich w świat bajek i oczarowała wspaniałymi kostiumami oraz pięknym tańcem i śpiewem piosenek „Witajcie w naszej bajce” oraz „Kropelka złotych marzeń”

Zabawną i pełną humoru inscenizację pt.: „Rzepka” zaprezentowała klasa IIIA. Aktorzy swoim ruchem scenicznym doskonale podkreślili charakterystyczne cechy każdego z kolejno wchodzących na scenę bohaterów bajki, wywołując tym salwy śmiechu wśród widowni.

Dzięki aktorom z klasy IIIB widownia mogła uczestniczyć w pełnej przygód muzycznej opowieści pt.„Wyprawa piratów” obserwując walkę korsarzy oraz poszukiwanie przez nich skarbu. To wszystko występujący na scenie uczniowie zaprezentowali w świetnie zsynchronizowanym grupowym tańcu.

Na zakończenie Eliminacji ponownie wystąpiła grupa uczniów z Koła Teatralnego „OK” porywając wszystkich do wspólnego tańca „Monkey Dance”.
To był bardzo udany dzień! Wspólnie przeżywane Święto Szkoły przyniosło uczniom i ich opiekunom dużo radości i wzruszeń. I choć przygotowanie występów wymagało wiele wysiłku i pracy, nikt nie ma wątpliwości, że warto było podjąć ten trud.