CHODŹ NA POLE!

Nasza szkoła przystąpiła do kampanii rekreacyjnej miasta „Kraków w formie”. Tegoroczna edycja kampanii nosi nazwę „RuszMY się”.
W szkole zaplanowane zostały następujące działania.

I. „Aktywna świetlica” – zajęcia ruchowe prowadzone w ramach zajęć świetlicowych na szkolnym placu zabaw oraz boiskach

• Zdrowsi i sprawniejsi – zajęcia rozwijające ogólną sprawność ruchową; udział w indywidualnych konkurencjach sprawnościowych.
  • Biegniemy po zdrowie – udział w drużynowych zawodach w plenerze.
  • Integracyjne zabawy ruchowe.

II. „Szkoła w ruchu, ruch w szkole”, „Poznajmy się w ruchu”

• Szkoła na rowerze – organizacja wycieczek rowerowych
  • Rowerowy Maj – udział w kampanii rowerowej
  • Jestem kierowcą – organizacja egzaminu na Kartę rowerową
  • Dzień Dziecka na sportowo – organizacja zawodów indywidualnych i drużynowych
  • Biegaj z Osiemdziesiątką – organizacja biegu przełajowego na terenach przy NCK
  • Wstań i tańcz – organizacja tanecznych przerw; nauka tańców integracyjnych oraz układów dyskotekowych
  • Weź kije i rusz z nami – organizacja lekcji WF z wykorzystaniem kijków nordic walking

III. „Zostaw kompa, weźże piłkę!” – dofinansowanie szkoły w zakresie zakupu sprzętu sportowego.

IV. Udział nauczycieli w organizowanych przez miasto szkoleniach związanych z tematyką wpływu sportu i rekreacji na procesy poznawcze uczniów oraz w szkoleniu – Nordic walking dla każdego.

V. Organizacja turnieju dla przedszkoli w różnych dyscyplinach sportu pod hasłem: „Złap formę po pandemii”