NIEZAPOMNIANE CHWILE NA ZIELONEJ SZKOLE

W dniach od 4 do 13 maja 2022 r. klasa 5a przebywała na zielonej szkole w Jastrzębiej Górze. Oto jak ten wyjazd wspominają uczestnicy:
„Podczas pobytu na zielonej szkole najbardziej podobała nam się wycieczka do Parku Dinozaurów w Łebie. Były tam olbrzymie figury gadów, pontonowe zjeżdżalnie wodne, koło młyńskie, mini golf, rowerki wodne, pojazdy Flinstonów oraz zamek strachów. Wiele emocji wzbudził w nas film, który obejrzeliśmy w kinie 7D. Czegoś takiego jeszcze nie widzieliśmy”. (Gabrysia, Kornelia, Martyna)
Oliwii i Milenie najbardziej spodobała się wycieczka do Centrum Nauki Eksperyment w Gdyni. „Było tam wiele interesujących stacji. Można było m. in. sprawdzić swoją koordynację ruchową, nauczyć się udzielać pierwszej pomocy, zobaczyć, jak wygląda wulkan i z czego zbudowana jest skorupa ziemska. Szczególnym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko, na którym można było zobaczyć jak będziemy wyglądać za kilkadziesiąt lat. Byliśmy tym bardzo zaskoczeni.”
Kamil, Olivier, Mateusz J. i Mateusz B. wspominają wycieczkę na Hel. „W poniedziałek wyruszyliśmy na wycieczkę na Hel. Popłynęliśmy w rejs statkiem rybackim. Byliśmy
również w Fokarium i obejrzeliśmy karmienie i tresurę fok”.
„Podobały się nam zajęcia organizowane przez animatora (gry i zabawy sportowe, dyskoteki oraz chrzest morski). Mile wspominamy wieczorne spacery brzegiem morza w czasie zachodu słońca”. (Zuzia S., Zuzia M., Magda)
Pozostali uczestnicy wyjazdu mile wspominają również wycieczkę do parku linowego, Lisiego Jaru, Wąwozu Chłapowskiego, latarni morskiej w Rozewiu.
„Dużo niesamowitych wrażeń dostarczyły nam także takie atrakcje jak przejazd meleksem, spacer na wydmy w Słowińskim Parku Narodowym i ognisko.
Nawet nie zauważyliśmy jak szybko minął czas i musieliśmy wrócić do Krakowa. To był udany wyjazd.
Mamy nadzieję, że za rok uda się nam również wyjechać na zieloną szkołę.”