WIELKA LEKCJA EKOLOGII

20 maja 2022r. uczniowie klasy 1a oraz 2 c wzięli udział w Wielkiej Lekcji Ekologii w Hali Expo. Podczas tego wyjątkowego spotkania dowiedzieliśmy się wielu informacji na temat zmian klimatycznych, które zagrażają naszej planecie Ziemi. Przypomnieliśmy sobie zasady segregacji śmieci i odpadów, poznaliśmy odnawialne źródła energii takie jak kolektory słoneczne czy panele fotowoltaiczne. Dowiedzieliśmy się jakie działania ekologiczne możemy podejmować w domu: ograniczenie zużycia plastiku, oszczędność wody i energii. Odbyły się również quizy i zagadki oraz gry i zabawy mające na celu uświadomieniem dzieciom, że nasze wybory oraz działania mają wpływ na środowisko. Uczniowie wzięli udział także w konkursie plastycznym pt:” Ekologicznie zielona przyszłość”.