DZIEŃ SPORTU KLAS IV – VIII

W dniu 22 czerwca 2022 r. zorganizowany został Dzień Sportu dla klas IV – VIII. Celem
spotkania było promowanie zdrowego stylu życia, rywalizacja uczniów z klas równoległych oraz propagowanie idei „ fair – play „. Uczniowie sprawdzali swoją formę w sztafetach biegowych w grupach klas IV, V i VI oraz VII i VIII, w konkurencjach indywidualnych: biegach na 60 m – uczniowie klas IV, V i VI oraz na 100 m – klas VII i VIII, w skoku w dal, w rzucie piłką lekarską w kategoriach wiekowych z podziałem na dziewczęta i chłopców.
Ogromne emocje wzbudzały mecze gier zespołowych : piłka nożna chłopców klas IV i V
kontra klasy VI, piłka ręczna dziewcząt klas IV i V kontra klasy VI, piłka koszykowa
(mieszana ) klasy VII a na VII c oraz piłka siatkowa ( mieszana ) klasy VIII a na VIII b.
Można również było spróbować swoich sił w zabawach rekreacyjnych : przeciąganiu liny,
rzutach do kosza, równoległym torze przeszkód i zabawie w „ kółko i krzyżyk „ oraz
puzzlach. Najlepsi zawodnicy udekorowani zostali medalami i obdarowani owocowym
wzmocnieniem, wygrane zespołowe – małym, słodki „ co nieco „. Pogoda i humory
wszystkim dopisały. Była to udana impreza sportowa.
Pragniemy gorąco podziękować Radzie Rodziców za sfinansowanie nagród dla zwycięzców.