Bohaterowie mitologiczni na szkolnej scenie

Czy warto czytać lektury szkolne? Na pewno tak. Doskonale wiedzą o tym piątoklasiści z naszej szkoły.

Podczas lekcji języka polskiego uczniowie udowodnili, że lektury szkolne mogą być ciekawe –  są pouczające, rozbudzają wyobraźnię. Czytając interesującą książkę , bardzo miłoi pożytecznie spędzimy swój wolny czas.

Jedną z takich pozycji jest „Mitologia” J.Parandowskiego. Piątoklasiści  poznawali mity w sali lekcyjnej,  przygotowując się równocześnie do ich prezentacji przed szkolną publicznością.

09 maja 2014r.  w holu I piętra szkoły, uczniowie przebrani w stroje  bogów   i bohaterów greckich,  przedstawili  wyniki swojej pracy. Dodatkowo pod opieką nauczyciela informatyki przygotowali  prezentację multimedialną, która była świetną ilustracją podawanych informacji. Dzieci  wystąpiły między innymi w roli Ateny, Afrodyty, Demeter, Kory, Syzyfa, Pandory, Hekate i innych postaci mitologicznych. Przygotowały świetne kostiumy i boskie atrybuty.

Dzięki takiej formie nauki połączonej z zabawą, uczniowie naszej szkoły zdobywają nowe wiadomości. Poprawnie posługują się językiem ojczystym i przygotowują  do publicznych wystąpień, które na pewno czekają ich  w przyszłości.

Pokaz podobał się wszystkim zgromadzonym gościom. Nasi uczniowie zrozumieli,  że  obowiązkowa lektura szkolna wcale nie musi być przykrym obowiązkiem, może stać się pretekstem do świetnej, twórczej zabawy.

Na pewno na długo zapamiętają tę lekcję .