I MIEJSCE w XXI Turnieju Wiedzy o Środowisku pn. ,,Segregujemy. I co dalej?’’

23.04.2014r w Bazylice oo. Franciszkanów w Krakowie podczas XXII Spotkania Młodych Ekologów ogłoszono wyniki  XXI Turnieju Wiedzy o Środowisku pn. ,,Segregujemy. I co dalej?’’. W turnieju udział wzięli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i licealiści. Uczniowie naszej szkoły  po raz kolejny zdobyli I Miejsce. Celem projektu było przygotowanie młodzieży do opracowania materiału edukacyjno-reklamowego zachęcającego mieszkańców Krakowa do rzetelnej i systematycznej segregacji odpadów. Uczniowie SP nr 80 pod kierunkiem nauczyciela- Marzeny Orłowskiej opracowali i zaprezentowali projekt pt.,, Segregacja to rewelacja’’. Jury w uzasadnieniu swojej oceny podkreśliło walory edukacyjne projektu, pomysłowość i oprawę artystyczną prezentowanej pracy. W nagrodę za zdobycie I Miejsca uczniowie wraz z nauczycielem wyjadą na Wielką Majówkę- wycieczkę , która jest główną nagrodą za zwycięstwo w turnieju.