KLASA 7A NA ZIELONEJ SZKOLE W GOŁKOWICACH GÓRNYCH

Klasa 7a rozpoczęła nowy rok szkolny od wyjazdu na zieloną szkołę. Tym razem uczniowie poznawali walory i osobliwości przyrodniczo – architektoniczne Sądecczyzny. Każdego dnia na uczniów czekały różnorodne atrakcje, każdy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie. Pobyt rozpoczął się od zwiedzania gospodarstwa pasiecznego „Bartnik Sądecki” w Stróży oraz warsztatów robienia świec z wosku i degustacji miodów. W Sądeckim Parku Etnograficznym i Miasteczku Galicyjskim uczniowie oglądali, jak wyglądało budownictwo, praca i życie codzienne wszystkich grup ludności tworzących kulturę Sądecczyzny. Wspólnie z przewodnikiem, który o każdym miejscu opowiadał arcyciekawe historie, klasa 7a dotarła do schroniska Cyrla pod szczytem Makowica oraz do ruin zamku w Rytrze. Klasztor klarysek i ołtarz papieski w Starym Sączu, to kolejne miejsca, które poznali uczniowie. Był też dzień przeznaczony na relaks i spacer w ogrodzie sensorycznym w Muszynie oraz degustacja wód leczniczych i lody w Krynicy. Przez cały pobyt towarzyszyła uczestnikom słoneczna pogoda, wszystkim dopisywał dobry humor, a w ośrodku JordaNova było smaczne jedzenie i duży teren rekreacyjny z zapleczem sportowym. Wszystko to sprawiło, że po tygodniu każdy wracał zadowolony z wyjazdu!