NARODOWE CZYTANIE W NASZEJ SZKOLE

14 września 2022 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste czytanie
„Ballad i romansów” Adama Mickiewicza, nawiązujące do ogólnopolskiej XI edycji akcji Narodowego Czytania pod patronatem Pary Prezydenckiej.
W tym roku – Roku Romantyzmu Polskiego – do lektury został wybrany zbiór poezji „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza, w dwusetną rocznicę ich pierwszego wydania.
Po krótkim przedstawieniu historii wydarzenia, uczniowie klas IV- VIII przystąpili do czytania dzieł naszego wieszcza narodowego. Wśród wybranych utworów znalazły się ballady: „Powrót taty”, „Pani Twardowska”, „Lilije”,
”Świtezianka”, ”Romantyczność”. Czytanie wybranych fragmentów spotkało się z dużą uwagą zgromadzonych słuchaczy.
Akcja przyczyniła się do promowania czytelnictwa wśród uczniów naszej szkoły oraz zachęciła młodzież do poznawania i zgłębiania literatury narodowej.