MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Przypomina nam, że wszyscy powinniśmy zwracać szczególną uwagę na dzieci i ich prawa. W 1989 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła uniwersalny dokument, gwarantujący wszystkim dzieciom na świecie ich prawa. Chronią one dzieci, ale i wspierają je w prawidłowym rozwoju.
Nasza szkoła aktywnie włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka wspólnie z UNICEF. We wtorek 22 listopada 2022 r. uczniowie wysłuchali krótkiej audycji, której tematyka dotyczyła Konwencji o prawach dziecka.
W środę 23 listopada 2022 r., uczniowie i nauczyciele przyszli do szkoły ubrani na niebiesko. Kolor niebieski był wszechobecny!!! A dlaczego niebieski ? Bo jest to kolor organizacji UNICEF, symbolizuje solidarność ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane.
W tym dniu, w każdej klasie odbyły się zajęcia z wychowawcą na temat respektowania praw dziecka. W jadalni szkolnej zorganizowane zostały warsztaty, podczas których uczniowie klas starszych przygotowywali piktogramy, a młodsi kolorowali ilustracje dotyczące praw dziecka. Wszystkie prace wykonane przez dzieci zostały umieszczone na wystawie.
Na koniec uczniowie zgromadzeni na holu pierwszego piętra, radośnie zaśpiewali piosenkę o prawach dziecka.