Podsumowanie działalności KOŁA TEATRALNEGO

W bieżącym roku szkolnym prężnie działało w murach „80-tki”  KOŁO TEATRALNE , prowadzone przez p. Annę Biernacką.  Zgrany zespół  tworzyła „szczęśliwa czternastka”: Mikołaj Borczuch, Ola Bosek, Władek Burek, Michał Urgacz, Natalia Łachman, Karolina Madeja , Łukasz Ożóg ,Olga Plackowska, Michał  Węglarczyk,  Wiktor Włodarczyk, Damian Poszwa , Daniel Prokopowicz  oraz najstarsi w grupie Zuzanna Raff i Michał Sadowski . W pierwszym półroczu uczniowie pracowali nad przedstawieniem  pt. „ Harówka Heraklesa”. Sami tworzyli scenografię, rekwizyty, elementy kostiumów  oraz afisz widowiska.  Wspólnie z opiekunką  wymyślali choreografię ,  efekty świetlne i dźwiękowe . Z próby na próbę stawali się coraz pewniejszymi swego talentu i scenicznego powołania artystami. Premiera przygotowywanego od września  2013r. spektaklu odbyła się w dniu XIX Eliminacji Teatralnych, tj. 13 marca 2014r.  Długie, bo trwające prawie 40 minut, przedstawienie mogli obejrzeć 14 marca rodzice i przyjaciele aktorów, a jedenaście dni później ( 24.03.2014) podopieczni Domu Opieki Społecznej przy ul. Sołtysowskiej. Widownia , zarówno ta młodsza, szkolna, jak i  dużo starsza , pensjonariusze DOS –u  doceniła dowcipny tekst widowiska i sugestywną grę „ szczęśliwej czternastki” spontanicznymi wybuchami śmiechu  podczas inscenizacji  i gromkimi brawami po opuszczeniu kurtyny.  „ Harówkę Heraklesa” w skróconej ( okrojonej ze względu na regulamin) wersji  zaprezentowało koło dziecięcemu jury w Domu Kultury im. Andrzeja Bursy 19 maja  z okazji  tegorocznego Przeglądu Teatrzyków Dziecięcych. Dwa dni później dzieje dzielnego  syna Alkmeny i Zeusa zobaczyła publiczność zgromadzona na „ Teatralnej Odysei” w Szkole Podstawowej nr 130 . Mimo że w konkursach zespół nie odniósł sukcesu, a liście laurowe założono na skronie innym aktorom, koło, które tworzą prawdziwi pasjonaci ,  rozpoczęło z końcem maja intensywne próby  i przygotowanie kolejnego przedstawienia.  Widowisko nosi tytuł „ Manna z nieba”. Nie ma nic wspólnego z biblijną manną, lecz ze współczesną  reklamą . Bohaterowie przedstawienia to zgrana paczka, która chce zbić majątek , ale w obecnych czasach nie jest to takie proste …  Na premierę tego widowiska wszystkich fanów sceny w murach „80-tki” zapraszamy w ostatnim tygodniu nauki , tj. 25 czerwca o godz. 15: 00. Będzie okazja, by po raz ostatni zobaczyć na deskach szkolnego teatru dwoje utalentowanych członków zespołu , szóstoklasistów : Zuzię Raff i Michała Sadowskiego oraz  serdecznie im podziękować za trzy lata  współpracy i ciepło ich pożegnać. KOŁO TEATRALNE z opiekunką serdecznie zaprasza na to przedstawienie, a po wakacjach, w nowym roku szkolnym zachęca do udziału w zajęciach.

Wszystkim  miłośnikom sceny w SP nr 80  życzymy udanych wakacji !!!