KLASY SIÓDME W PIENINACH

Uczniowie klas siódmych uczestniczyli w wyciecze krajoznawczo – turystycznej w Pieniny.
Odkrywanie piękna tych gór rozpoczęli od największej atrakcji przyrodniczej, za którą uznaje się wąwóz Homole. Piesza wędrówka wzdłuż nurtu potoku Kamionka, wśród wysokich i malowniczych skał, po licznych mostkach i schodach sprawiła wszystkim wiele radości. Kolejnym punktem wycieczki było oglądanie eksponatów w pawilonie edukacyjnym Pienińskiego Parku Narodowego. Tam uczniowie dowiedzieli się m. in. jak powstają góralskie serki oscypki, których degustacja odbyła się w pobliskiej bacówce. Następną atrakcją był rejs widokowy po Jeziorze Czorsztyńskim statkiem Harnaś. Wszyscy z zainteresowaniem oglądali zaporę wodną, podziwiali ruiny zamku w Czorsztynie i zamek w Niedzicy, którego zabudowania i komnaty zwiedzali po zakończonym rejsie. O wszystkich atrakcjach Pienin, o walorach przyrodniczych i powstaniu uzdrowiska w Szczawnicy, zamkach i legendach tego regionu, przez cały czas trwania wycieczki opowiadała uczniom Pani Basia, licencjonowany przewodnik.
To był bardzo udany wyjazd, wszyscy w dobrych humorach wracali do Krakowa.