ZIELONA SZKOŁA W GRYNWAŁDZIE

Od 29 maja do 2 czerwca 2023 r. uczniowie klas 4a, 4b i 5a z wychowawcami uczestniczyli w zielonej szkole w Górach Świętokrzyskich. Ośrodek Grynwałd w którym mieszkaliśmy położony jest w pięknym lesie sosnowym.
Pobyt dostarczył uczniom wielu wrażeń, codziennie brali udział w wycieczkach poznając okolice. Zwiedzili ruiny Zamku Krzyżtopór, Sandomierz, Opatów i Kielce. Brali udział w warsztatach:  historyczno-artystycznych w zamku Krzyżtopór, kulinarnych w Krówce Opatowskiej, geologicznych w Geoparku – gra planszowa i edukacyjna Misja Chronos, podróż w ” Kapsule Czasu”. Odwiedzili Prehistoryczne Oceanarium w Bałtowie, odkopywali szczątki dinozaurów i z przewodnikiem poznawali historię najstarszych mieszkańców Ziemi. Codzienne wycieczki kończyły zmagania na boiskach i piaszczystych zboczach z tyrolką. Wszyscy słodko świętowali Dzień Dziecka, były lody, gofry….
Na zakończenie odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek i chleba oraz śpiewy i podsumowanie wspólnego wyjazdu.
Zielona szkoła sprzyjała integracji zespołów klasowych.