Zaproszenie do udziału w konkursie plastycznym i muzycznym

„Zgromadzenie Sióstr Św. Józefa przeżywa w 2015 r. 10 rocznicę kanonizacji swego założyciela św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego.

Aktu beatyfikacji dokonał św. Jan Paweł II w 2001 r. we Lwowie, a kanonizował papież Benedykt XVI w 2005 r. w Rzymie.

Św. Ksiądz Zygmunt jest wielkim orędownikiem dzieci i młodzieży bowiem w swej pracy duszpasterskiej z wielką troską zabiegał o wychowanie swych podopiecznych, w duchu wartości chrześcijańskich. Otaczał opieką samotne matki z dziećmi, chorych, bezdomnych, głodnych i bezrobotnych, starał się wszystkim zapewnić godne warunki do życia i wszczepiał wiarę i ufność w Bożą Opatrzność i Miłosierdzie.

Pragnąc przybliżyć postać tego wielkiego Świętego Zgromadzenie Sióstr Św. Józefa zwraca się z propozycją i zarazem prośbą o zorganizowanie na terenie placówki poniżej podanych konkursów: plastycznego: „ Święty ks. Zygmunt Gorazdowski w oczach dzieci i ludzi młodych” oraz konkursu piosenki: „ Chwalmy Pana pieśnią o św. ks. Zygmuncie Gorazdowskim”. (…)”.

Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Aktualności – Z życia szkoły – Konkursy