ROZTAŃCZONA JESIEŃ Z 80-TKĄ

Czekaliśmy na ten dzień cały rok. Tradycyjnie w drugi weekend października w Szkole Podstawowej nr 80 odbył się wielki rodzinny piknik. Od rana przeganialiśmy chmury i udało się, wbrew wszystkim prognozom pogody, przez cały piknik towarzyszyło nam piękne słońce. Gości było co niemiara i wszyscy, duzi i mali bawili się znakomicie. A było co robić… Nauczyciele wraz z wolontariuszami przygotowali dla wszystkich dzieci wiele ciekawych gier i zabaw. Był tor przeszkód, ludziki z kasztanów, warzywne i owocowe zagadki, odwiedził nas Harry Potter ze swoją magiczną Tiarą Przydziału, można było poćwiczyć języki obce i poskakać w gumę. W nagrodę za wykonane zadania dzieci otrzymywały kolorowe nagrody. Na najbardziej wytrwałych czekała własnoręcznie wykonana plakietka. Ten, kto w międzyczasie zgłodniał, mógł zjeść pieczoną kiełbaskę, cukrową watę, pyszny popcorn albo wstąpić na kiermasz ciast po coś słodkiego. Odwiedzili nas także harcerze oraz staż pożarna, były dmuchane zjeżdżalnie dla starszych i młodszych dzieci. Roztańczeni uczniowie wystąpili w pokazie Zumby, rytmiki i koła tanecznego. W trakcie pikniku odbył się także etap szkolny Rodzinnego Biegu po Unii Europejskiej. Na pikniku bawili się razem z nami Radni Miasta Krakowa: pani Bogumiła Drabik, pan Kazimierz Chrzanowski, pan Sławomir Pietrzyk oraz pan Stanisław Moryc, oraz Radni Dzielnicy XVIII: pani Marta Bielecka-Woźniak, pan Mariusz Woda oraz pan Rafał Brzeziński.
Kto nie był, niech żałuje. Mamy nadzieję, że piknik w Osiemdziesiątce wpisze się już na stałe w jesienny kalendarz Nowej Huty. Już dzisiaj zapraszamy do nas za rok. Obiecujemy, że będzie się działo…
Dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie dmuchańców oraz Dzielnicy XVIII Krakowa za współfinansowanie pikniku.