KOLEJKOWO W GLIWICACH- MINIATURY W RUCHU

1 marca 2024 r. uczniowie klasy 3A pojechali na wycieczkę do Gliwic, aby odkryć uroki życia małych mieszkańców Kolejkowa na wyjątkowej, największej w Polsce makiecie. Wszyscy z uwagą i zapartym tchem słuchali pani Przewodnik, która bardzo ciekawie opowiadała wtrącając różne ciekawostki i anegdoty. W miniaturowym świecie uczniowie zobaczyli życie na wsi, towarzyszyli turystom podczas górskich wypraw, wzięli udział w akcji ratunkowej, obserwowali pracę leśniczego, kupca, pracownika budowlanego, mechanika, cyrkowca czy plażowicza. Po Kolejkowie poruszły się pociągi oraz samochody.
To także jedyna makieta w Polsce, na której pływa statek. Podczas wycieczki dzieci wzięły także udział w warsztatach, podczas których wykonały własne kolejki lub domki z papieru.
Dla Trzecioklasistów był to dzień pełen radości i niezwykłych, nowych doświadczeń. To była super przygoda.