WIOSENNE NASADZENIA DRZEWEK OWOCOWYCH

5 marca 2024 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcie FruitPrint.
Celem projektu jest sadzenie drzew owocowych dawnych odmian w ogrodach szkolnych i przedszkolnych na terenie Krakowa. Drzewa owocowe będą stanowić żywy bank genów, dostarczą tlenu, cienia, staną się również miejscem do obserwacji organizmów.
Uczniowie sadząc drzewka pod czujnym okiem pana Igora Bokuna- lidera projektu FruitPrint mogli dowiedzieć się jak pielęgnować młode drzewka, przycinać oraz dlaczego są one ważne w przestrzeni publicznej.
Zasadzone zostały następujące gatunki i odmiany: jabłonie-Złota Reneta i Koksa Pomarańczowa, Grusza Paryżanka oraz dwa Kasztany Jadalne.
Składamy serdeczne podziękowania firmie B&B Venture Igor Bokun, która zakupiła drzewka dla szkoły oraz panu Igorowi za niezwykle cenną lekcję w terenie.