ZIELONA SZKOŁA KLASY 3A

Marzec 2024 r. dla uczniów klasy III A, był pełen przeżyć i nowych doświadczeń.
Trzecioklasiści wraz z opiekunami udali się bowiem do Bazy Szkoleniowo- Wypoczynkowej „Lubogoszcz” w Kasince Małej. W otoczeniu pięknego krajobrazu miło i atrakcyjnie spędzili pięć cudownych dni. W czasie pobytu zdobyli i pogłębili swoją wiedzę na temat regionu górskiego. Poznali zwyczaje, zajęcia, tradycyjną gwarę i regionalne stroje góralskie. Uczestniczyli w warsztatach zielarskich, rozpoznając zioła po zapachu i wykonując samodzielnie „kule do kąpieli”. Poznali mieszkańców lasów żyjących w okolicy ośrodka, ze szczególnym uwzględnieniem sów. Mieli również okazję rozpoznawać odgłosy mieszkańców lasu. W Ośrodku Edukacyjnym Gorczańskiego Parku Narodowego mieszczącym się w Porębie Wielkiej, zwiedzili interaktywną wystawę przyrodniczą. Podczas wizyty w Zagrodzie Edukacyjnej zapoznali się z tradycją powstawania zagórzańskich serów oraz mogli samodzielnie wykonać oscypek. Dzieci brały także udział w zajęciach z ratownikami GOPR-u, podczas których kształciły umiejętność niesienia pierwszej pomocy, wzięły udział w pozorowanej akcji ratowniczej, a także zjeżdżały tyrolką – co było wielką atrakcją. Niezwykle interesujące było także spotkanie z pszczelarzem, w trakcie którego uczniowie dowiedzieli się różnych interesujących informacji na temat życia pszczół, mogli próbować i rozpoznawać różne gatunki miodu oraz wykonać własną etykietkę na słoik miodu. Dużą atrakcją podczas wyjazdu było dla trzecioklasistów poznanie pieśni i tańca góralskiego. Podczas zajęć wokalno – tanecznych każdy z uczestników mógł się wykazać swoimi zdolnościami. Wolny czas trzecioklasiści spędzali aktywnie na zabawach i grach sportowych, natomiast wieczory urozmaicały pokazy własnych talentów, dyskoteka i seanse filmowe. Ostatniego dnia trudno było się rozstać z tym cudownym miejscem. Wszyscy mają nadzieję, że jeszcze kiedyś tu wrócą.