21. CRACOVIA MARATON

14 kwietnia 2024 r. odbył się 21. Cracovia Maraton,  w którym wzięło udział ponad 5600 uczestników, gotowych do pokonania morderczego dystansu 42 kilometrów i 195 metrów. Jak co roku, uczniowie naszej szkoły od wczesnych godzin porannych pracowali w punkcie odświeżania na 27,5 km, czyli przy ulicy Klasztornej. Wolontariusze rozdawali zawodnikom kubki z wodą, ale także zagrzewali ich do walki i dodawali otuchy.
Najszybsi okazali się: Ezekiel Kipkorir, który uzyskał czas 2:13:36 i Vitalyne Jemaiyo Kibii, która królewski dystans pokonała z wynikiem 2:39:26. Brawa należą się jednak wszystkim, którzy tak dzielnie i z ogromną determinacją walczyli o dotarcie na metę. Dziś, każdy był zwycięzcą, bo pokonał własne słabości i ograniczenia.
Podziękowania i słowa uznania należą się również naszym wolontariuszom, którzy wspierani przez panie: Magdalenę Górz, Agnieszkę Młynarską i Joannę Kuzar pokazali, że pomaganie jest dobre i może sprawiać ogromną radość.