ODPOWIEDZIALNOŚĆ PRAWNA OSÓB NIELETNICH- SPOTKANIE Z POLICJĄ

12 kwietnia 2024 r. uczniowie klasy VII i obydwóch klas VIII uczestniczyli w zajęciach, które prowadziła st. sierż. Joanna Praszkiewicz z Ogniwa ds. Prewencji Kryminalnej Nieletnich i Patologii z Komisariatu Policji VIII w Krakowie. Spotkania dotyczyły odpowiedzialności prawnej osób nieletnich. Zagadnienia poruszone na zajęciach obejmowały wykroczenia, których dopuszczają się najczęściej młode osoby, demoralizację, przemoc rówieśniczą oraz cyberprzemoc. Szczególnie dużo uwagi pani policjantka poświęciła hejtowi. Podkreśliła, że jest to bardzo powszechne i szczególnie niebezpieczne zjawisko, które coraz częściej dotyka dzieci i młodzież. Zaapelowała do uczniów, aby zastanowili nad tym, co publikują w Internecie, ponieważ wszystko w sieci, zostawia ślad. Czasami nawet jedno pojedyncze słowo, zdjęcie, film może komuś wyrządzić olbrzymią krzywdę. Podkreśliła, że jeśli umieszczamy coś w sieci to musimy pamiętać, że bierzemy za to odpowiedzialność.
Mamy nadzieję, że przeprowadzone zajęcia przyczynią się do odpowiedzialnego korzystania z Internetu przez naszych uczniów, a także pozytywnie wpłyną na ich zachowanie w szkole i poza nią.

Zamieszczoną ilustrację/plakat pobrano ze strony internetowej Komendy Powiatowej Policji w Jaworze.