MIĘDZYSZKOLNY EKO – RAJD

22 kwietnia 2024 r. uczniowie klasy 5b wzięli udział w Międzyszkolnym Rajdzie Ekologicznym.
Uczestnicy wyposażeni w rękawice i worki otrzymali mapki trasy, na której znajdowały się punkty kontrolne a na nich wyzwania w postaci pytań z zakresu ekologii, ochrony środowiska i recyklingu.
Młodzi ekolodzy ze SP 80 odpowiadali na pytania, podnosili również śmieci, które znajdowały się na trasie ich wędrówki i rywalizowali z innymi szkołami biorącymi udział w wydarzeniu. Na zakończenie trasy czekało na nich ognisko z kiełbaskami oraz nagrody za udział i zajęte miejsca.
Reprezentacja naszej szkoły zdobyła II miejsce i wygrała bilety do kina dla całej klasy. Wydarzenie było szansą dla grupy by poczuć, że są częścią czegoś większego, że ich działania mają wpływ na świat. To także okazja, by nauczyć się pracy w zespole, rywalizacji, ale przede wszystkim – współpracy na rzecz naszej planety.