„NIESAMOWITE PRZYGODY SKARPETEK”

23 kwietnia 2024 r. uczniowie  z klasy I a, I b oraz II b mieli niezwykłą okazję obejrzeć w Nowohuckim Centrum Kultury przedstawienie teatralne „Niesamowite przygody skarpetek” w wykonaniu aktorów Teatru Nowego z Zabrza. Przedstawieni zostało oparte na motywach książki Justyny Bednarek „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)”.  Spektakl ten okazał się prawdziwą uczta dla wyobraźni i humoru.
Przedstawienie opowiadało historię dziesięciu skarpetek, które w magiczny sposób ożyły i wyruszyły w fantastyczną podróż. Każda ze skarpetek miała swoje własne cechy i charakterystyczne zachowanie, co sprawiało, że postacie te były wyjątkowo barwne i zabawne. Aktorzy wcielający się w role skarpetek doskonale oddali charakterystyczne cechy każdej z postaci, co sprawiło, że dzieci śmiały się do łez. Dialogi były pełne dowcipu, a scenografia i efekty specjalne dodawały przedstawieniu niepowtarzalnego uroku.
„Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” okazały się niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich uczestników. Dzieci opuszczały salę teatralną z uśmiechem na twarzy i głową pełną wrażeń.