MAGICZNY KRAKÓW

Każdy wie, że Kraków jest miastem magicznym, którego niezwykłą atmosferę tworzą legendy o królewskim grodzie. W czwartek, 23 maja 2024 r., uczniowie klasy 4a pod opieką pani Joanny Kuzar wzięli udział w warsztatach krakowskich legendach. Każdy mógł na chwilę stać się aktorem i wcielić się w postać z legendy. Były więc: smok wawelski, Mistrz Twardowski, diabeł, szewczyk Dratewka, królowa Jadwiga, królewna Wanda, a nawet rycerze.Spotkanie to było niezwykłą, żywą lekcją historii i okazją do dobrej zabawy. Na koniec uczniowie udali się do podziemi Pałacu Krzysztofory, aby poznać historię miasta i jego mieszkańców oraz zobaczyć pracownię Twardowskiego. Niezwykła atrakcją było również oglądanie panoramy Krakowa z Wieży Ratuszowej, na szczycie której umieszczono mechanizm starego zegara.