KRAKOWSKIE CENTRUM EDUKACJI KLIMATYCZNEJ

23 maja 2024 r. uczniowie klasy 2c wybrali się na wycieczkę do Krakowskiego Centrum Edukacji Klimatycznej. Wyjście to było kolejnym punktem udziału w programie „Akademia Bohaterów Klimatu”. Celem wizyty było pogłębienie wiedzy uczniów na temat ekologii oraz rozwijanie ich umiejętności artystycznych poprzez różnorodne warsztaty. Wizyta rozpoczęła się od rozmowy na temat ekologicznej mocy, podczas której uczniowie mogli zdecydować, na co mieliby największy wpływ w klimacie – jeśliby tylko posiadali taką moc. Dowiedzieli się o znaczeniu ekologii i ochrony środowiska. Poruszono tematy związane z recyklingiem, oszczędzaniem energii i wody oraz sposobami, gdzie każdy z nas może przyczynić się do ochrony planety. Następnie uczniowie zapoznali się z życiorysem Pabla Picassa. Prezentacja ukazała różne okresy twórczości oraz jego wpływ na sztukę. Uczniowie dowiedzieli się, jak ewoluował jego styl i jakie techniki artystyczne stosował. Zainspirowani twórczością Picassa, uczniowie przystąpili do malowania swoich autoportretów. Wykorzystali różne techniki i materiały, eksperymentując z formą i kolorem, co pozwoliło im wyrazić swoją kreatywność i indywidualność. Kolejnym elementem było stworzenie ambalażu. Dzieci uczyły się, jak tworzyć trójwymiarowe dzieła sztuki z codziennych przedmiotów, nadając im nowe życie i znaczenie. Zajęcia te zachęcały do kreatywnego myślenia i eksperymentowania z różnymi formami sztuki. Wycieczka do Krakowskiego Centrum Edukacji Klimatycznej była niezwykle wartościowym doświadczeniem dla uczniów klasy 2c. Rozmowa o ekologicznej mocy pogłębiła ich wiedzę na temat ochrony środowiska, a warsztaty artystyczne zainspirowały do twórczego działania i wyrażania siebie poprzez sztukę. Uczniowie mieli okazję nie tylko poznać życie i twórczość Pabla Picassa, ale również samodzielnie eksperymentować z różnymi technikami artystycznymi, co było dla nich inspirującym i rozwijającym przeżyciem.