SPACER ULICAMI KRAKOWA

27 maja 2024 r. klasa II b wybrała się na spacer uliczkami Krakowa. Wędrówkę uczniowie rozpoczęli  przy Barbakanie, skąd ruszyli ulicą Floriańską. Pierwszym przystankiem był kościół Mariacki, gdzie mieli okazję obejrzeć wspaniałą architekturę oraz wysłuchać hejnału mariackiego.
Następnie przeszli przez Sukiennice, mijając Wieżę Ratuszową, aby dotrzeć do Pałacu Krzysztofory. Tam dowiedzieli się wiele ciekawostek o historii tego miejsca. Kolejnym punktem na  trasie było Collegium Maius, najstarszy budynek Uniwersytetu Jagiellońskiego, który zachwycił dzieci swoją historią i zabytkowymi wnętrzami.
Spacerując Plantami drugoklasiści podziwiali  piękne zielone tereny, które otaczają Stare Miasto, aż dotarli do Wawelu. Tam uczniowie zakończyli wędrówkę przy smoku wawelskim. Nie obeszło się bez pamiątkowych zdjęć.
Po zakończeniu zwiedzania był czas na zakup pamiątek. Poniżej zdjęcia z udanej wycieczki.