27. GALA ŻONKOLOWYCH PÓL NADZIEI

28 maja 2024 r. uczniowie klasy 4a wzięli udział w radosnej, rozśpiewanej Gali 27 Żonkilowych Pól Nadziei, która odbyła się w Nowohuckim Centrum Kultury. Gospodynią uroczystości była wokalistka zespołu Galicja i dobry duch akcji,  niezastąpiona Lidia Jazgar. Dziękowała ona wszystkim dzieciom, nauczycielom i rodzicom, którzy niosą pomoc podopiecznym hospicjum, a swoimi działaniami sprawiają, że chorzy ludzie chcą żyć i cieszyć się każdą chwilą. Żonkilowe Pola Nadziei już po raz 27 zagościły w domach i sercach krakowian i mieszkańców ponad 50 miast w całym kraju. W tym roku hasłem tej wspaniałej inicjatywy były słowa „pola nadziei kwitną wokół nas”, bo przecież każdy ma w sobie moc żonkila. Po wręczeniu nagród uczniom małopolskich szkół i przedszkoli zespół Galicja wykonał  piosenkę, będącą hymnem akcji:
„wspólna troska, wspólne trwanie. Żonkilowe „podaj dalej”, lekarstwem na przemijanie. Dzieło Twoich rąk, od serca dar.
Pomagajmy, więc, bo dobro zawsze wraca.