MUSICALOWE EMOCJE W NOWOHUCKIM CENTRUM KULTURY

Kto? Co? Się odbyło? Musical „Piękna i bestia”  oparty na słynnym filmie animowanym wytwórni Disney w wykonaniu artystów Krakowskiej Akademii Musicalu.
Kogo? Czego? Nie zabrakło? Uczniów i nauczycieli SP 80, oglądających  z zachwytem występ młodych adeptów sztuki teatralnej na scenie Nowohuckiego Centrum Kultury.
Komu? Czemu? Się przyglądaliśmy? Niesamowitym przygodom pięknej Belle, jej szalonego ojca Maurycego, egoistycznego Gastona, prężącego nieustannie swe muskuły oraz księcia, zamienionego w bestię o wrażliwym sercu.
Kogo? Co? Widzieliśmy? Senne miasteczko we Francji; piekarzy, rzeźników, lokalnych cwaniaczków, miłość ojca i córki, rozpacz księcia i jego dworu, wrażliwą dziewczynę, marzącą o lepszym świecie.
Z kim? Z czym? Mieliśmy do czynienia? Z piękną scenografią i oryginalnymi kostiumami, uroczym tańcem Róży, zrzucającej swoje płatki.
O kim? O czym? Była ta historia? Przede wszystkim o tym, żeby dostrzegać w ludziach piękno wewnętrzne, piękno serca, umieć kochać i szanować innych, ale także o tym, że warto mieć marzenia
O! Naprawdę warto było obejrzeć ten wyjątkowy muzyczny spektakl, w którym każdy mógł odnaleźć coś dla siebie i odkryć na nowo Disney’owską historię.
Spektakl odbył się 12 i 13 czerwca 2024 r., a oglądnęli go uczniowie z  klas IV-VIII oraz z Ic, IIb i IIIb.