ŚWIĘTO DOBRYCH UCZYNKÓW

W ostatnich dniach obchodziliśmy Święto Dobrych Uczynków. Z tej okazji uczniowie klas 4-8 mogli wziąć udział w wielu zabawach, aby okazać sympatię swoim koleżankom i kolegom ze szkoły. Każdy mógł zostać „cichym przyjacielem” dla wylosowanej przez siebie osoby albo zrobić sobie zabawne zdjęcie z przyjacielem, w ramach konkursu „Życzliwość w kadrze”. Wolontariusze przygotowali również kartki- zrywki pod hasłami: „Weź ze sobą dobre słowo” oraz „Podziel się dobrym uczynkiem”. Działaniem integrującym całą społeczność szkolną było także przygotowanie papierowego łańcucha dobrych uczynków, na którego ogniwach uczniowie zapisali odpowiedzi na pytania: co to znaczy być życzliwym? Jak czynić dobro? Każdy chętny mógł przygotować kartkę dla osoby, którą chciał obdarzyć życzliwością i uśmiechem.