Z WIZYTĄ W CIĘŻKOWICACH

19 czerwca 2024 r. klasa 2c wyruszyła na wycieczkę do Ciężkowic, aby zwiedzić niezwykły rezerwat przyrody „Skamieniałe Miasto”. Dzieci miały okazję odkrywać tajemnicze formacje skalne i poznawać ich fascynującą historię. Po przyjeździe do Ciężkowic około godziny 10:00, klasa 2c rozpoczęła swoją przygodę z panią przewodniczką, która oprowadzała po rezerwacie. Skały, które klasa obejrzała to m.in „Czarownica”, która przypomina postać kobiety z rozwianymi włosami –  dzieci z ciekawością słuchały legendy związanej z tą skałą; „Piekło” – głęboki wąwóz o stromych ścianach, pani przewodnik opowiedziała o geologicznych procesach, które doprowadziły do jego powstania; „Ratusz”, która swoim wyglądem przypomina budynek z wieżą – dzieci dowiedziały się, jak erozja i wietrzenie ukształtowały te niezwykłe skały. Zwiedzaniu towarzyszyły gry i zabawy.  Po intensywnym zwiedzaniu nadszedł czas na przerwę. Klasa 2c zjadła obiad w restauracji w pobliżu rezerwatu. Dzieci miały czas na odpoczynek, wymianę wrażeń. Po obiedzie nastąpił powrót do Krakowa. Wycieczka do „Skalnego Miasta” w Ciężkowicach była niezapomnianym doświadczeniem, które wzbogaciło wiedzę uczniów i dostarczyło im mnóstwo radości.