WYNIKI EGZAMINU ÓSMOKLASISTY – GRATULACJE!

Szanowni Państwo, niezmiernie miło nam poinformować, że nasi Ósmoklasiści tak jak w latach ubiegłych, uzyskali bardzo dobre wyniki z Egzaminu Ósmoklasisty. Średnie wyniki naszych tegorocznych absolwentów są wyższe od średnich wyników ogólnopolskich oraz średnich wyników uzyskanych przez uczniów w Małopolsce, a przedstawiają się one następująco:
Język polski: wynik szkoły 74%, wynik w Polsce 61%, wynik w Małopolsce 67%.
Matematyka: wynik szkoły 66%, wynik w Polsce 52%, wynik w Małopolsce 59%.
Język angielski: wynik szkoły 75%, wynik w Polsce 66%, wynik w Małopolsce 70%.
W dziewięciostopniowej skali staninowej, która służy do określania pozycji szkoły na tle badanej populacji, nasza szkoła osiągnęła następujące wyniki:
Język polski – stanin 8, który oznacza wynik bardzo wysoki
Matematyka – stanin 7, który oznacza wynik wysoki
Język angielski – stanin 7, który oznacza wynik wysoki.
Analizując wyniki poszczególnych szkół, które udostępniła Okręgowa Komisja
Egzaminacyjna zauważyć można, że w Dzielnicy XVIII Krakowa, nasza szkoła tak jak w roku ubiegłym uzyskała najlepsze wyniki wśród ogólnodostępnych szkół samorządowych.
Drodzy Ósmoklasiści, serdecznie Wam gratulujemy. Jesteśmy z Was bardzo dumni! Rozwijajcie skrzydła i pamiętajcie, że wytrwałość w dążeniu do celu i sumienna praca przynoszą efekty.
Powodzenia!