„W Wigilię cuda się dzieją !”

Dnia 16 XII uczestnicy zajęć koła teatralnego oraz szkolnego chóru wzięli udział w Nowohuckich Jasełkach zorganizowanych na scenie wzniesionej przed budynkiem poczty w osiedlu Willowym. Dzieci pod kierunkiem opiekunek – pani Anny Biernackiej i Eweliny Kozak – zaprezentowały swoje umiejętności aktorsko- wokalne w inscenizacji pt.: ” W Wigilię cuda się dzieją!” Krótkie przedstawienie miało uświadomić zgromadzonej w zimowe popołudnie na świątecznym jarmarku publiczności nowohuckiej, zwłaszcza najmłodszym mieszkańcom dzielnicy, że nie zakupy i nie prezenty tworzą atmosferę świąt, lecz rodzinna bliskość, miłość i kultywowanie tradycji.
Uczniowie wcielili się w postacie z tej i nie z tej ziemi! Na scenie pojawiła się Święta Rodzina, aniołowie, diabełek Lucek oraz rodzeństwo Pablo i Marysia, które okazało serce samotnym i poczerniałym badylom rosnącym przy drodze. Zaprowadzone do szopy przed oblicze Bożej Dzieciny trawy zmieniły się w cudowne gwiazdy betlejemskie – uniwersalny symbol Bożego Narodzenia. Występ aktorów, jak i zaśpiewane przez chórzystki nastrojowe kolędy oraz mniej znane pastorałki bardzo się podobały przybyłym rodzicom i to oni przede wszystkim stanowili zgromadzoną przed scena publiczność. Niestety mieszkańców Nowej Huty niezwiązanych emocjonalnie z „80-tką” można było policzyć na palcach obu dłoni. To jednak nie zraziło młodych artystów!
17 XII wystąpili w murach szkoły dla dzieci z oddziału przedszkolnego, a 19 XII wzięli udział w wigilii dla nauczycieli, pracowników szkoły i gości – emerytów. Zebrali gromkie brawa i z radością rozpoczęli zasłużony wypoczynek.