Słoneczna InteGRAcja – III edycja: ŚLADY PRZESZŁOŚCI W NOWEJ HUCIE

20 marca 2015r. uczniowie z klas: III b, V b i VI b wraz z nauczycielami uczestniczyli w miejskiej grze terenowej, która była nagrodą za udział w projekcie „Słoneczna Integracja”. Organizatorami projektu są: Zespół Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych nr 5, Stowarzyszenie SZERSZE HORYZONTY i Muzeum Historyczne Miasta Krakowa „Dzieje Nowej Huty”.
W pierwszym dniu wiosny uczniowie musieli wykazać się nie tylko sprawnością fizyczną (trasa gry przebiegała przez kilka osiedli naszej dzielnicy), ale także wiedzą dotyczącą dawnej i współczesnej historii Nowej Huty. Uczniowie byli między innymi w Muzeum Historycznym na os. Słonecznym i w Dworku Jana Matejki w Krzesławicach.
Dzięki uczestnictwu w projekcie „Słoneczna Integracja” dzieci miały okazać lepiej poznać
i docenić swoją małą ojczyznę, miejsce w którym mieszkają.