Przejazd Rowerowy uczniów SP80

Szkoła Podstawowa nr 80 uczestniczy w europejskim projekcie edukacyjnym STARS, promującym aktywność ruchową i jazdę rowerem do i ze szkoły. W ramach tego projektu uczniowie brali udział w zajęciach edukacyjnych poświęconych zasadom ruchu drogowego, spotkaniu z serwisantem, który uczył jak należy dbać o swój rower. Przygotowywali projekty na logo programu, które później malowali na swoich podkoszulkach.
W sobotę 25 kwietnia odbył się Masowy Szkolny Przejazd Rowerowy z udziałem uczniów, rodziców i nauczycieli naszej szkoły. Trasa rajdu wynosiła ponad 30 kilometrów. Od szkoły ulicami m.in.: gen. Andersa, Bora Komorowskiego i Mogilską uczestnicy dotarli do Rynku Głównego, a później ulicami Śródmieścia i Kazimierza do Areny Kraków.
Było mnóstwo emocji, bo w licznej grupie nie łatwo było zachować bezpieczny dystans. Wszyscy wykazali się jednak świetnym refleksem i dobrą umiejętnością jazdy na dwóch kółkach. Dodatkowo rowerzystom sprzyjała słoneczna aura, więc do mety dotarli bez najmniejszego uszczerbku i w wyśmienitych humorach!
Zachęcamy do udziału w rajdzie za rok i do aktywnego jeżdżenia po nowohuckich ścieżkach rowerowych!